לייעוץ והתאמה 077-4243441

מאמן טוב יודע לחזק את שרירי החוסן המנטלי גם של עצמו וגם של מתאמניו

מודל החוסן המנטלי של קוד האימון

המאמנים בקוד האימון מקבלים פרופיל אישי במודל האמריקאי: Resilience Alliance.

ד"ר שרון מושיוף, מרצה בקוד האימון, מפרטת ומסבירה:

המונח 'חוסן' (ובאנגלית Resilience) הפך לאחד הנושאים החמים המדוברים בכל כתב עת עיסקי או ניהולי היוצא בימים אלה לאור בעולם.

במאמר חוסן זה נציג מודל שבו השתמשתי במהלך העשור האחרון, עת הובלתי תחומים ביעוץ ארגוני וניהול משאבי אנוש באחת מחברות התרופות הגדולות בעולם (MERCK האמריקאית).

דרך מודל זה אדגים בפניכם כיצד נוכל להשתמש בחוסן להתמודדות בהצלחה עם המצב חסר התקדים המתחולל ברחבי העולם בעקבות משבר וירוס הקורונה, שלכשיעצמו מעמיד בפני כולנו אתגרים עצומים עימם האנושות לומדת עכשיו להתמודד.

מהו חוסן ואיך חוסן בא לידי ביטוי?

חוסן הוא היכולת שיש לאנשים מסוימים לצלוח אתגרים, להתאושש מכישלונות ולשגשג בעתות מצוקה. האם אי-פעם תהיתם מדוע אנשים מסוימים נותרים רגועים ויעילים בזמנים של שינויים מטלטלים, בעוד שאחרים מתמודדים בקושי רב ולעתים אף מתמוטטים? אנשים השומרים על קור רוח ומתפקדים ביעילות ובפרודוקטיביות יש את מה שפסיכולוגים מכנים 'חוסן'.

בכל הנוגע לשינויים מטלטלים, תקופת הקורונה מספקת לנו את אחד האתגרים הדרמטיים ביותר עמם התמודדנו עד כה. אנו צופים בדאגה בהשלכות התעסוקתיות והפיננסיות של המשבר על משפחותינו; אנו חוששים לבריאותנו ובוחנים את חשיפת משפחותינו לסיכון, במיוחד בקרב הורינו וקרובינו הקשישים.

ולמי מאיתנו יש את אותו החוסן?

בוודאי תשמחו לגלות שחוסן אינו תכונה מולדת. מדובר במארג משולב הכולל מאפייני התנהגות, מחשבות ופעולות, שעל פי האיגוד הפסיכולוגי האמריקני כל אדם יכול ללמוד ולפתח.

והחדשות הפחות טובות? לא כולנו נולדנו עם חוסן רב. רבים מאתנו, נאלצים להשקיע מאמץ בפיתוחו, מאמץ משתלם לכל הדעות, כפי שתגלו בהמשך.

אז מדוע חוסן כה חשוב במיוחד בעיטות משבר?

רובנו יודעים כי התמודדות עם שינויים, אתגרים ושיבושים דורשת מאמץ משמעותי. חוסן הוא משאב קריטי עבור כל אחד מאתנו בעידן בו אנו חיים, קל וחומר בעיצומה של מגפת 19-COVID.

ככל שאנו חסינים יותר, כך משתפר כושרנו לספוג שינויים מטלטלים תוך שמירה על תפקוד פרודוקטיבי, יעיל ובריא יותר. ואף על פי, חסינים ככל שנהיה, קיים קושי להתמודד עם החדשות, העדכונים וההכרזות על בסיס יומי. הסתגלות למצב כזה דורשת זמן.

והשאלה הנשאלת היא, כמה זמן? מחקרים מראים לנו שבני אדם בעלי חוסן גבוה נוטים להסתגל מהר יותר, וזו הסיבה לעניין הרב שמעורר הנושא כרגע.

הצגת מודל החוסן

מודל זה מבוסס מחקרית והוא מאפיין, מודד ומבצע הערכת חוסן בפשטות אך ביעילות. המודל פותח לפני למעלה מ-20 שנה ע"י חברת ניהול מהלכי השינוי האמריקנית ODR (ובשמה הנוכחי Conner Partners).

בהמשך זכה מודל זה לפיתוח נוסף של Resilience Alliance – ארגון אמריקאי המנהל רשת מנחים מוסמכים ברחבי העולם המחויבים לתמיכה באנשים ובארגונים שלהם על ידי פיתוח חוסנם – בהובלת חברתי ועמיתתי Linda Hoopes PhD, מחברת הספרים Prosilience וכן – Managing Change with Personal Resilience.

המודל האמריקאי מראה כי רף החוסן הכללי שלנו הוא פונקציה של אינטגרציה בין שבעת מאפייני החוסן, או 'שרירי חוסן' העובדים יחדיו.

ממש כפי שנדרש מהשרירים הפיזיים בגופנו לעבוד במשולב כדי שנרגיש חזקים ובריאים, כך גם צריכים כל שרירי החוסן שלנו לעבוד יחד כדי לתמוך בעמידתנו מול שינויים המשבשים את חיינו בעת הזאת.

החוסן המנטלי של מאמני העל

כפי שניתן לראות, המבנה הכולל של מודל החוסן מורכב מחמישה תחומים שונים: גישה חיובית, מיקוד, גמישות, שיטתיות ויוזמה. מתוכם ,שני תחומים מתפצלים כל אחד לשני תתי-תחומים, ובסך הכול מתקבלים שבעה מאפייני או שרירי חוסן. להלן פירוט המאפיינים וכיצד הם תומכים בהתמודדות עם שינויים מטלטלים:

 גישה חיובית: אני והעולם

לזהות אפשרויות ולהיאחז בתקווה במצבים מאתגרים

 גישה חיובית: אני עצמי

לרתום את האנרגיה שלך לנוכח האתגרים

 מיקוד

לכוון את האנרגיה שלך למטרותיך החשובות ביותר

גמישות מחשבתית

לפרוס מגוון רחב של אפשרויות פעולה ורעיונות

 גמישות חברתית

להיעזר בזולת, על משאביו ובתמיכתו

שיטתיות

ליישם סדר ומשמעת לניצול אפקטיבי של האנרגיה שלך

יוזמה

לפעול במצבי אי ודאות וללמוד תוך כדי תנועה

אנו נבחן מאפיינים אלה ביתר פירוט בהמשך.

בקורס הכשרה והסמכת מאמנים – קוד האימון, המאמנים לומדים את פרופיל חוסן האישי שלהם באמצעות מודל זה ומקבלים את הכלים האימוניים כיצד לחזק את שרירי החוסן של עצמם ועבור המתאמנים שלהם.

ביה"ס לכשרת מאמנים – קוד האימון

השאירו פרטים ונציג קוד האימון יחזור אליכם עוד היום לייעוץ והתאמת מסלול לימודי אימון:


  כיצד המודל מודד חוסן?

  המודל משתמש במבדק מקוון הנקרא Personal Resilience Questionnaire PRQ, המונגש במספר שפות.

  בתום מענה מקוון ל-75 שאלות, הנבדק מקבל פרופיל אישי וחסוי המפרט את רמת החוסן שלו בכל אחד משבעת המאפיינים. הציונים מוצגים כאחוזונים ביחס לבסיס נתונים של כ- 80,000 איש שנדגמו במבדק מראשיתו בשנת 1991.

  כדי להמחיש לכם כיצד נראה פרופיל חוסן, נציג דוגמה (אנונימית כמובן):

  פרופיל מודל חוסן

  אדם זה ניחן ב"שרירי חוסן" מפותחים בסך הכול, אך השריר "הגמישות המחשבתית" שלו, חלש באופן יחסי לעומת שאר השרירים, וכתוצאה מכך הוא/היא מתקשים להתמודד עם מצבים של עמימות וצורך בחשיבה "מחוץ לקופסה".

  מיומנויות אלה קריטיות במיוחד בעידן המתאפיין במשברים חסרי תקדים, החסרים ממילא פתרונות מנוסים ומהימנים.

  כשאני נפגשת עם לקוחות ומתחקרת את הפרופיל שלהם, אנו נכנסים לעומקם של דברים, מנתחים את מאפייני החוסן השונים שלהם, חושפים כיצד הם עובדים יחד, ובוחנים איך ניתן לפתח שרירים שונים כדי להגדיל את רף החוסן הכללי שלהם.

  אם כך ,האם אנו יכולים לחזק את שרירי החוסן החלשים שלנו?

  בהחלט כן! בהתבסס על דבריה של הפסיכולוגית Carol Dweck בספרה Mindset: The New Psychology of Success, אני מציעה גישה של תבנית חשיבה "צומחת" (growth mindset).

  בעוד שתבנית חשיבה "מקובעת" (fixed mindset) תופסת את חוזקותיו וחולשותיו של אדם כמצב סטטי במידה רבה, תבנית חשיבה צומחת, מתמקדת ביכולתו להתפתח ולצמוח באמצעות מודעות עצמית וחתירה נחושה ונמרצת לפיתוח עצמי. עיקרון זה ישים בהחלט לגבי פיתוח שרירי חוסן חלשים יותר.

  עלינו להחשיב את מאפייני החוסן החזקים של האדם כמתנות שהוא מביא לזירת ההתמודדות, בעצמו או כחלק מקבוצה.

  כאשר אדם מדורג גבוה במיוחד במספר מאפיינים (או "שרירים") ספציפיים, הוא נוטה להסתמך עליהם בכל סיטואציה ועשוי להיתקל בקושי כשהוא נדרש להפעיל מאפיינים (או "שרירים") יותר חלשים שלו.

  זו הסיבה לכך שאני אוהבת את האנלוגיה לעולם השרירים הפיזיים בבואי לתאר את מאפייניי החוסן השונים – המשמעות של פרופיל חוסן 'מאוזן' היא היכולת הגמישה להשתמש בכל מאפיין בסיטואציה בה הוא נדרש, ובכך להפגין רף חוסן כללי משופר יותר.

  כפי שכותבת Linda Hoopes בבלוג שלה: "פרופיל מאוזן משול לערכת כלים מאובזרת ומצוידת היטב, שבה כל כלי ערוך ומוכן לפעולה. כמאמר הפתגם: לאדם האוחז בפטיש, כל דבר נראה כמסמר."

  היערכות ל"חדר הכושר" של החיים

  בעתות משבר, כשמתרגשות תהפוכות, אני ממליצה להתייחס למצב כאל אימון בחדר כושר, שבו מטרתנו המודעת והמכוונת היא לחזק ולהגמיש את שרירינו.

  הנה כך זה עשוי לעבוד בהתמודדות עם האתגרים העיקריים של משבר הקורונה:

  גישה חיובית: אני והעולם – מתייחס לראיה אופטימית וחיובית של החיים ,לאופן שבו אנו תופסים את המשבר .לגישה כזאת אין אמנם כל השפעה מעשית על ההשלכות הבריאותיות והכלכליות של המשבר, אך היא בהחלט עשויה להפחית את החרדה שלנו ולאפשר לנו להתמקד באמונה שנצליח לצלוח אותו בשלום.

  גישה חיובית: אני עצמי – מתייחס לאמונה שאנו מסוגלים להתמודד מול כל אתגר שהחיים יזמנו לנו. מדובר כאן באמונה במסוגלות עצמית. שימו לב לעובדה המעניינת כי שני שרירי ה"גישה החיובית" שלנו עשויים להיות שונים זה מזה בעוצמתם.

  מיקוד – קובע את מידת יעילות השימוש באנרגיה שלנו. האם אנו טורחים לשקול בטרם מעשה היכן כדאי לנו להשקיע זמן ואנרגיה בסיטואציות המאופיינות בשינויים קיצוניים, או נוטים לפזר את המשאבים המוגבלים שלנו ללא אבחנה? האם בכוחנו להקפיד על סדר עדיפות גם במחיר של דחיית פעולות שאינן הולמות אותו?

  גמישות מחשבתית – מתייחס ליכולתנו להכיל מצבי עמימות ולתפקד במהלכם. באיזו מידה אנו נכונים לשקול מגוון אפשרויות במקום להיצמד לפתרונות המוכרים והידועים. למאפיין זה חשיבות קריטית במיוחד במשבר הנוכחי, מכיוון שאנחנו בהחלט מתמודדים כעת עם מציאות חסרת תקדים.

  גמישות חברתית – מתייחס למידת הפתיחות מול הזולת ולקיום רשת תמיכה הדדית שניתן להסתמך עליה. אנשים ששריר זה מפותח אצלם יפנו ביתר קלות לבקש עצה או עזרה מאחרים, וישמשו אבן שואבת לאחרים הפונים אליהם בבקשה לייעוץ ולסיוע.

  שיטתיות – מאפיין זה מסייע לנו לתכנן, למיין ולבנות תהליך סדור בעת ניהול תהליכי שינוי. אנשים בעלי שריר שיטתיות מפותח נהנים לעתים תכופות לתכנן ולארגן ,יותר מאשר להמתין ולצפות בהתפתחויות.

  יוזמה – מתייחס לנכונות להשתתף בעשיה בתנאי אי וודאות, לנקוט בפעולה עוד בטרם נצבר ידע ובהיעדר עובדות ונתונים מלאים ורלוונטיים. כאשר שריר זה מפותח היטב, אנו יכולים לקחת סיכונים מחושבים .המשבר הנוכחי מאופיין באי וודאות ומכאן נובעת החשיבות לנכונות זו.

  לסיכום

  ככל שנהיה מודעים יותר לרף החוסן שלנו, נוכל להבחין בתגובות האוטומטיות שלנו לשינויים מטלטלים ואף לאתגר אותן. מודעות מכוונת תאפשר לנו לאמץ תגובות חסינות יותר.

  אני מעודדת את כולנו, בשעה זו כשאנו מתמודדים עם משבר הקורונה, לבחון כיצד נוכל להגדיל את רף החוסן האישי ולחזק את עמידותנו לטובת תמיכה בארגונים שלנו, וכמובן במשפחותינו ובחברינו. חישבו על כל אחד משרירי החוסן שתוארו לעיל.

  אילו שרירים לדעתכם חזקים/מפותחים אצלכם יותר? ואילו נוטים להיות חלשים יותר? זכרו, אנו פונים אוטומטית להסתייע בשרירים החזקים ביותר שלנו ומנגד מתקשים להשתמש באילו החלשים, וזאת ללא כל קשר לאופיו וצרכיו הייחודיים של השינוי המטלטל שעל הפרק.

  בעוד שמשבר נגיף הקורונה הוא דוגמה מצוינת לחשיבות 'עבודת הצוות' של כל שבעת השרירים, שלושה מתוכם עוזרים לי במיוחד בימים אלה:

  • שריר הגישה החיובית שלי במישור אני והעולם, עוזר לי להבחין בטוב הגלום בכל רע, להאמין ש"גם זה יעבור", להתמקד בשלל הדברים הטובים שמתרחשים סביבנו. אם זהו אחד השרירים החזקים שלכם, סביר להניח שאתם כבר עושים זאת. שתפו מחשבות אלה עם אחרים המתקשים לאחוז בגישה אופטימית. גלו כלפיהם אמפטיה ובעיקר עודדו אותם לראות את 'מחצית הכוס המלאה'!
  • שימוש מושכל בשריר הגמישות המחשבתית שלי, מנחה אותי לחפש פתרונות יצירתיים להתמודדות עם אתגרים לא מוכרים. אם שריר זה אינו מפותח דיו אצלכם, אתם עלולים לחפש לשווא פתרונות קיימים שאינם בהכרח ישימים במצב חדש. הבינו שאתם חייבים ליזום במכוון יציאה מאזור הנוחות ולחפש פתרונות חדשים. אני רואה סביבי אין-ספור דוגמאות לכך ,אנשים הנפגשים זה עם זה ואפילו מקיימים מפגשי יוגה דרך אפליקציית ZOOM, עורכים פגישות עם מטפל באמצעות FaceTime או משתמשים בווידאו כדי להתחבר לרופא בפעם הראשונה. האם עולים בדעתכם רעיונות נוספים ברוח הגמישות המחשבתית?
  • שריר הגמישות החברתית שלי עוזר לי לשמור על קשר עם הזולת, להישאר מחוברת, להעניק וגם לקבל תמיכה. אם זהו אחד השרירים החזקים שלכם, אני בטוחה שאתם נוהגים כך. זכרו כי אנשים עם גמישות חברתית חלשה יותר, נתקלים בקושי בבואם לבקש סיוע מאחרים. אל תחכו שיפנו אליכם – גלו יוזמה! אנו חווים בימים אלה ריחוק חברתי הנובע מהגבלת הקרבה הפיזית, אך יכולים בהחלט לגשר על הפער ולהישאר מחוברים באמצעים אחרים.

  לסיום, אבקש לצטט מתוך מאמר בגיליון מאי 2002 של Harvard Business Review – מאמר שזכה לתפוצה יוצאת דופן. דיאן קוטו (Diane Coutu), כותבת כך במאמרה "How Resilience Works": "יותר מחינוך, יותר מניסיון, יותר מהכשרה, זהו החוסן שקובע מי מצליח ומי לא".

  ניסיוני המתבסס על יותר מ- 30 שנות עבודה עם מנהלים בתאגידים עולמיים מובילים ,תומך לחלוטין בטענה זו.

  זוכרים את האמרה "מה שלא הורג אותנו, מחשל אותנו"? ובכן ,אני מאמינה שאם נשכיל לראות באתגר משבר הקורונה הזדמנות לחזק את שרירי החוסן שלנו, זה לגמרי אפשרי!

  Rating
  אלון אולמן - קוד האימון
  אלון אולמן

  יו"ר קבוצת קוד המנצח.

  מייסד בית הספר קוד האימון. סופר רב המכר "פריצת גבולות". מאמן בכיר. תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת האריוט וולט אנגליה. תואר ראשון בהצטיינות אוניברסיטת חיפה.


  Dr. Sharon Moshayof - דוקטור שרון מושיוף - קוד האימון
  ד"ר שרון מושיוף

  יועצת ומומחית בנושאי שינוי ומנהיגות. כיהנה בתפקידי ניהול בכירים בארגונים גלובליים בתחומי הבנקאות, המחשוב ותעשיית התרופות. לשעבר מנהלת גלובלית של פיתוח מנהיגות בחברת התרופות MERCK


 • בית הספר להכשרת מאמנים בשיטת קוד המנצח

  קוד האימון. הצלחה מעשית.

  • מה אומרים עלינו

   אלון אולמן • קוד האימון
   5.0
   מופעל באמצעות Facebook
   Sigal Leon Shnaper
   Sigal Leon Shnaper
   2019-12-11T15:55:52+0000
   זכות ללמוד בקוד אימון, צוות מדהים ועדי מעבירה את השיעורים בצורה חוויתית ובעוצמה שלא הכרתם. ממליצה בחום ❣
   אברימי אורבך
   אברימי אורבך
   2019-10-23T11:12:42+0000
   מומלץ בחום. מיקצועי ברמה אחרת.
   בילי לוי
   בילי לוי
   2019-07-07T20:38:21+0000
   מהחוויה שלי, ביה״ס מקצועי ביותר המנחים מדהימים, מחכה ליום שלישי משבוע לשבוע, חוויית למידה טובה, תוך כדי עוברת תהליכים מופלאים בעצמי. מומלץ בחום.קראו עוד
   Meirav Kadichevski
   Meirav Kadichevski
   2019-06-12T06:56:47+0000
   הסטנדרטים סופר גבוהים, אני לומדת לעזור לאחרים ובמקביל מפנימה תובנות ומעמיקה תהליכים עם עצמי, הסביבה תומכת, מאפשרת ומעצימה, הכל מדויק ומאורגן, הצוות קשוב וגמיש, מ-ו-מ-ל-ץ!!!!!קראו עוד
   Dana Omer
   Dana Omer
   2019-06-08T10:15:16+0000
   לפני שנתיים זכיתי להיחשף לתכנים המעולים של קוד המנצח בראשותו של אלון אולמן האחד והיחיד שקידמו אותי מאד והעלו את חיי לרמה הבאה. תהליך הנבחרת העצים אותי רבות ואני נמצאת כל העת בשלבי התפתחות וגדילה מתמדת. כשהגיעה ההזדמנות להשתתף בקורס האימון ידעתי שזה המקום הכי נכון עבורי להמשיך לצמוח ולהתקדם מבחינה אישית ומקצועית. אני כעת בעיצומו של המחזור הראשון של בית הספר ואין מאושרת ממני. כל שבוע אני מחכה בשקיקה ליום הלימודים ורוצה לשמוע וללמוד עוד ועוד. תענוג אמיתי להיות בקורס כל כך חוויתי שמועבר בסטנדרטים הכי גבוהים על ידי מנחים בכירים מהטובים ביותר שיש. כל שיעור מלא בתכנים מעשירים והעדכניים ביותר, משלב מצגות מרשימות, סימולציות מרגשות ומעניק שפע של תובנות וכלים מעולים לחיים מלאי שפע. זו לא עוד קורס או עוד כיתה זו משפחה! סביבה מנצחת אמיתית, מפרגנת, מעצימה ומקדמת. מומלץ בחום ובאהבה רבה!!קראו עוד
   Matan Ben Ami
   Matan Ben Ami
   2019-06-08T05:42:38+0000
   בטוח עבר לכם בראש "יאללה איפה אני יכול/ה ללמוד אימון ברמה הגבוה ביותר? " איפה אפשר למצוא את התכנים הטובים ביותר, סביבה מנצחת, מרצים מדהימים, כלים פרקטים, שיטה שעובדת, סטנדרטים גבוהים, ושכל זה יעבור בכיף, עוצמה ואנרגיות גבוהות?? אז אני מצאתי!!!😃 קוראים לו *קוד האימון* וזה הבית ספר לאימון של אלון אולמן האדיר! שנשען על ניסיון ענק של מאות מתאמנים ומאמנים מוכשרים!! שפשוט זיקקו בדיוק את מה שעובד למקום אחד!! תודה רבה.. אני שמח שזכיתי ללמוד במקום כזה😊קראו עוד
   Vered Pery
   Vered Pery
   2019-06-07T17:50:33+0000
   מרגישה ברת מזל שאני משתתפת במחזור הראשון של בית-הספר לאימון. מחכה בקוצר רוח כל שבוע למפגש שמעיף אותי למעלה, ומוציא אותי עם חיוך ואנרגיה שמאפשרים להתחיל את היום מהתחלה. התכנים מרתקים, עדי המדריכה מלאת ידע והומור, משרה אוירה נהדרת גם בכיתת הלימוד וגם בקבוצת הווטסאפ, מדגימה טכניקות מקצועיות בדרכים מיוחדות (כולנו מאוהבים בה) ורוני המנצח (ביותר ממובן אחד) עושה לנו הפסקות עם שרביט הקסמים שלו, והפעלות מעולם המוסיקה. ובסוף כל הכיף הזה – אני עוד אצא עם הכשרה מקצועית משובחת, חומרי לימוד מסודרים, והמון כלים בארגז הכלים שלי. מה עוד אפשר לבקש?קראו עוד
   Adi Elkayam
   Adi Elkayam
   2019-06-07T13:54:22+0000
   להיות מאמן של מישהו זו אחריות ענקית. קוד האימון זה פרקטי, זה מקצועי כל כך, זה הארוורד של בתי ספר לאימון – פלוס נשמה שלא רואים במקומות אחרים. דורות המאמנים הבאים של ישראל צומחים במקום ראוי ומיוחד. סופסוף בית ספר למאמנים מנצחים.קראו עוד
   Raphael Rainer
   Raphael Rainer
   2019-06-07T13:13:14+0000
   אני נמצא כרגע במהלך הקורס (אחרי כ 10 שבועות). הקורס מאד מקצועי, בנוי בסטנדרטים הכי גבוהים, ומצייד את המשתתפים בכלים חזקים ואפקטיביים שמכשירים אותם להפוך למאמני חיים שיודעים לטפל ולעזור בכל מי ומה שיגיע לפתחם. התוכן מאד עשיר ואיכותי, המנחה/ים בעלי ידע ונסיון רב בתחום, ובנוסף בונוס: גם חייהם של החניכים עצמם בקורס מושפעים ומוטבים תוך כדי הלימוד בצורה משמעותית מן הכלים והחומר הנלמד. בקיצור קורס איכותי ביותר ומומלץ בחום – למי שרוצה להפוך למאמן חיים, וגם למי שרוצה לקבל זריקת מרץ ענקית בכוון של צמיחה והתפתחות אישית!קראו עוד
   Ilan Masarano
   Ilan Masarano
   2019-06-07T12:52:14+0000
   לפני שנתיים לקחתי החלטה ! הייתי במצב בו הכל היה מעולה ושום דבר לא היה טוב 🙁 התחלתי בסדנה של הקוד המנצח משם המשכתי לנבחרת. אך למרות שהתהליכים האלו עזרו לי ללא כל ספק למקד את יכולת השליטה שלי בחיי, עזרו לי לאבד שלושים קילו ממשקלי, להפוך את עצמי מבטטת כורסה לרץ ולספורטאי סיבולת, להתגבר על פחד ממים וללמד את עצמי לרכב על אופניים (בגיל 45 כן). הרגשתי צורך להמשיך ! לחדד את הידע שלי להבין את ה"קסם שקרה לי". בדיוק אז נפתח המחזור הראשון של קוד האימון. בית הספר לאימון מבית הקוד המנצח. כאשר אחת המורות / מנחות הכי מדהימות עדי, מנחה את הקורס. לא מדובר כאן במשחק ילדים ! אלא בקורס הכי מקצועי עם החומר הכי חדשני שנכתב על ידי על ידי אנשים שלא באו להרוויח כאן כמה גרושים על כל תלמיד. אלה הגיעו מתוך יעוד אמיתי להביא טוב לעולם. רואים את זה בבחירת מיקום הקורס (בית חיל האוויר בהרצליה). רמת החומר המלמד. הניסיון המעשי של המנחה ושל הצוות התומך. הסטנדרט הגבוה של ספרי הלימוד המצגות ואף האפשרות / דרישה להשלים שיעורים שלא הצלחתי להגיע אליהם עקב אילוצי החיים. ועד אפילו הדברים הקטנים כמו כיבוד ואיזכור ימי הולדת 🙂 אז אם חשבתם על לימודי אימון אם כמקצוע ואם הלימוד עצמי כדי לחדד את היכולות שלכם להבין ולנהל מפגשים אנושיים בין עם בעסקים או בעבודה. אני ממליץ בחוםקראו עוד
   Sharon Ruso
   Sharon Ruso
   2019-06-07T11:24:47+0000
   איפשהו במורד הדרך הפסקתי. הפסקתי לאכול נכון, הפסקתי לאהוב, הפסקתי להביט, הפסקתי לחלום, הפסקתי לרצות, הפסקתי לשאוף, הפסקתי….. הפסקתי לחיות. אחרי תהליך התפתחות אישית של כשנה שבעט לי בכל אזורי הנוחות שקיימים נרשמתי לבית הספר לאימון של קוד המנצח. האמת שלא באמת ידעתי אם אני רוצה להיות מאמן או אפילו אם אני טוב בזה. היום אחרי כחצי שנה בקורס, הבנתי שמאמן הוא מי שמאמין שיש קודם כל בשבילו חיי אפשרויות בלתי מוגבלות, מאמן הוא אמן שיוצר לעצמו ולאחרים חיים שהם יצירת אמנות ומעל לכל מאמן הוא שותף למסע מאתגר ומספק של גילוי והתפתחות עצמיים שמעיפים קדימה. הצוות המדהים ושיטת הלימודים הייחודית הופכים את הלימודים לחוויה מעצימה ומהנה. לכל מי שמאמין שלהיות מאמן אומן זו אמנות אני בטוח שזה המקום בשבילכם. בואו.קראו עוד
   עזרא חגלו
   עזרא חגלו
   2019-06-07T10:18:50+0000
   קורס ברמה גבוהה מאוד ועמוק שמשלב בתוכו את כול הכלים לאימון ובנוסף מקבלים ערך רב מאוד על מהות החיים והיכולת להתמודד עם בעיות ולדעת אך לראות אותם ממקום אחר לגמרי ולדעת אך לראות זאת ולעזור לאנשים להגיע לחיים אותם הם חולמים ורוצים להשיג.קראו עוד
   Iris Frohzad
   Iris Frohzad
   2019-06-05T18:17:38+0000
   אימון אישי? רק בקוד האימון מבית הקוד המנצח של אלון אולמן. תהליך מדוייק ממוקד מהיר. עדי ורוני המדהימים מרצים מאמנים מלווים את כולנו ברמה אחרת!! כלנית ודן הם צוות מנצח!! בזמן קצר מאוד הפכנו כולנו למשפחה אחת. בכל שיעור "עולים על הגריל" מעלים דילמות מאמנים ומתאמנים בלייב. תהליך מדהים. מטלטל מלא בתובנות. תודה על הדרך יחד. ממליצה בחום❤❤❤קראו עוד
   Uzi Sampson
   Uzi Sampson
   2019-06-04T12:23:12+0000
   נמצא עכשיו בעיצומו של הקורס. קורס מרתק עם אנשים נפלאים ומרצים נהדרים! מורגש שהושקע רבות בהכנת התכנים והחומר הנלמד! הקורס נותן כלים להתפתחות אישית נהדרת ומכין את המשתתפים להוביל אנשים אחרים להצלחה בחייהם, להגשמת משאלותיהם, להצבת יעדים, מטרות, תכנית פעולה. התכנית והקורס מבוססים על עקרונות קוד המנצח של אלון אולמן שכל מי שנחשף אליהם ולו במקצת מבין שאפשר לחיות טוב יותר, מאושרים יותר, מצליחים יותר. אפשר ללמוד את זה. כאן לומדים איך ללמד את זה ולהוביל אנשים להצלחה! ממליץ לכל מי שחושב על אימון ועל הובלת אנשים להצלחה בכל תחום!קראו עוד
   Moshe Omidi
   Moshe Omidi
   2019-06-04T00:33:58+0000
   קורס מדהים! מכוון מטרה שעוזר לך לשדרג את חייך ואת חיי הסובבים אותך ע״י מתן כלים עוצמתיים! מומלץ בחום לכל מי שרוצה להיות הגרסה הטובה ביותר שלו ולכל מי שרוצה להיות מאמן מצליח🥇קראו עוד
   Maayan Valk
   Maayan Valk
   2019-06-03T18:47:06+0000
   תהליך הלמידה מחייב אותי לעבור כל שיעור ושיעור קודם כל על עצמי, לשאול את עצמי את השאלות ולהגיע להבנות ותובנות. מעבר לכך הכלים הנלמדים כדי לעזור ולהוביל את המתאמן הם כלים שאני מוצאת אותם יישימים בחיי הפרטיים בכל מישור, והם בעלי השפעה עצומה. אין כמו להרגיש את ההשפעה והפונציאל על עצמך והסביבה הקרובה שלך כדי להבין את הערך שאתה יכול להעניק לאחרים בעזרת האימון. השילוב של אימון בשיטת קוד המנצח הוא בהיר,מעשי, מדיד… שיעורים מרתקים. מרצים מדהימים. כלי לחיים.קראו עוד
   Yaniv Martinez
   Yaniv Martinez
   2019-06-03T11:37:12+0000
   כמי שנמצא בעיצומו של הקורס, חשוב לי לציין שמדובר על קורס משנה חיים! הידע והכלים שאנו מקבלים, מבוססים על ניסיון וידע רב שנצבר לאורך שנים בנבחרות של אלון אולמן. זאת בנוסף למדריכים, עדי כהן ורוני פורת, אוטוריטות מובילות בענף האימון. קורס מושקע ביותר, שמעניק ערך רב למשתתפים! מי שמתעניין/מתלבט אשמח לשתף מהחוויה שלי, באופן אישי (ניתן לפנות אלי בהודעה בפרטי).קראו עוד
   רחלי דלגדו
   רחלי דלגדו
   2019-02-25T21:49:52+0000
   אנשים גדולים נולדים מחדש שם..
   הביקורות הבאות
  • האימון האישי החל להתפתח לפני מספר עשורים. המקצוע התגבש כגישה לשיפור ביצועים מתוך אימון בעולם הספורט. הרעיון השתכלל בעשורים העוקבים על ידי שימוש בכלים מתחומים של פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה הומניסטית, תאוריות ניהול ואסכולות נוספות בחקר התנהגות אנושית. למעשה כיום מקצוע האימון נוגע ומטפל בכל תחומי החיים.

   להגשת מועמדות לקוד האימון

    *הקבלה ללימודי אימון בביה"ס להכשרת מאמנים – קוד האימון, מותנית במילוי שאלון היכרות ועריכת ראיון קבלה אישי על ידי איש צוות בכיר.

    "השאלה היחידה שעומדת בינינו לבין כל מטרה שנרצה להשיג איננה האם אני יכול אלא מה אני מוכן לעשות כדי שזה יקרה ואיפה נמצאים הכלים, השיטות והסביבה ללמוד איך להגשים זאת"

    — אלון אולמן

    קוד האימון

    בית הספר לאימון בשיטת קוד המנצח

    קורס הכשרת מאמנים בשיטת קוד המנצח בפיתוח אלון אולמן ובשיתוף עם המרכז להכשרת מנהלים הבינתחומי הרצליה מסמיך מאמנים בכל תחומי החיים להובלת אנשים לחיות את החיים שהם תמיד רצו!

    ליהי דהן 077-4243441

    יועצת התאמת קורסים