לייעוץ והתאמה 077-4243441

הסוד לשימור עובדים מצטיינים

על פי אלפי סקרים שנעשו בשנים האחרונות מקומות העבודה הנחשקים ביותר הם מקומות עבודה כמו גוגל, פייסבוק, מייקרוסופט ו WIX. מה הסיבה לכך שאנשים כל כך מרוצים בחברות האלו? ומה הסיבה שכל כך קשה להתקבל אליהן?

על מנת להבין את המשיכה לחברות האלו עלינו להבין את תפיסת עולם העבודה ושיטות ה"תגמול" וה"רתימה" של חברות מצליחות וארגונים גדולים.

לפני כעשרים שנה מקובל היה לחשוב כי המניע הגדול ביותר לשימור העובד הינו תגמול בתצורת בונוס כספי, העלאה במשכורת וכו'…

כיום, על פי מחקר שנעשה על ידי מכון גאלופ והתפרס על 10 שנים, ומכיל למעלה מ 1000 מחקרים שונים ו כ 60 מיליון עובדים נמצאה נוסחה אמפירית שמפצחת את השאלה מה הופך אנשים לעובדים שתרומתם ונאמנותם לחברה בה הם עובדים גבוהה.

אם כן, נשאלת השאלה מה מניע אנשים כיום? כיצד חברות מצליחות לגייס הון אנושי איכותי, אך חשוב יותר, לשמר אותו?

התשובה הינה פשוטה יותר ממה שאנשים נוטים לחשוב. כאשר עובד מגיע לעבודתו מתוך תחושת ערך עצמי ותרומה לחברה כך גם גוברת המסירות והנאמנות שלו לחברה.

בעולם של היום קיימים שלושה סוגי משרות:

משרה גרועה – בה עובד אינו מקבל תגמול ראוי ואינו מרוצה, אך לא בעבודה שכזו אנחנו עוסקים במאמר זה.

משרה טובה – משרה מלאה ושכר ראוי בצידה.

משרה מצויינת – משרה מלאה בה העובד מקבל תגמול ראוי ובנוסף העובד מרגיש כי החברה והמנהלים שלו מאפשרים לו יכולת התפתחות, מיצוי ותרומה לחברה.

על מנת שכלל העובדים ירגישו שהינם תורמים לארגון בו הם נמצאים יש צורך בשינוי תפיסה ארגונית והבנה כי כל בוס, מנהל ועובד הינם בעלי יכולת הנעה ויצירת מוטיבציה.

אימון אישי לחיים

בספר החדש "מבוס למאמן" בו מכון גאלופ מוכיח בצורה אמפירית כי בעזרת אימונים אישיים הן של המנהלים והן של העובדים כל חברה יכולה להגיע לתוצאות טובות בעזרת קואצ'ינג אישי וארגוני בו זמנית.

כיום מצופה מהעובד ומהמנהלים להראות את ערכת ומעודדים אותם לתרום רעיונות, ואנרגיה שונה מחברות אחרות. עובדים אלו עוברים הדרכה והכוונה מתמדת, שיחות הערכה תכופות שממקדות אותם ומחזקות את המוטיבציה שלהם.

הסיבה להשקעה הניכרת בעובדים כיום היא ההבנה ששימור עובד קיים ויצירת מקום העבודה למקום עבודה מצויין הינו משתלם ורווחי יותר מהכשרת עובדים חדשים בתכיפות גבוהה.

הדרך לעשות זאת היא בעזרת תרבות ארגונית מבוססת קואוצ'ינג מתמשך לעובדים תוך חיבורם לערכי החברה וחזונה.


Rating
אלון אולמן | קוד האימוןן - קורס קואצ'ינג
אלון אולמן

יו"ר קבוצת קוד המנצח.

מייסד בית הספר קוד האימון. סופר רב המכר "פריצת גבולות". מאמן בכיר. תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת האריוט וולט אנגליה. תואר ראשון בהצטיינות אוניברסיטת חיפה.


 • מה אומרים עלינו

  אלון אולמן • קוד האימון
  5.0
  מופעל באמצעות Facebook
  Sigal Leon Shnaper
  Sigal Leon Shnaper
  2019-12-11T15:55:52+0000
  זכות ללמוד בקוד אימון, צוות מדהים ועדי מעבירה את השיעורים בצורה חוויתית ובעוצמה שלא הכרתם. ממליצה בחום ❣
  אברימי אורבך
  אברימי אורבך
  2019-10-23T11:12:42+0000
  מומלץ בחום. מיקצועי ברמה אחרת.
  בילי לוי
  בילי לוי
  2019-07-07T20:38:21+0000
  מהחוויה שלי, ביה״ס מקצועי ביותר המנחים מדהימים, מחכה ליום שלישי משבוע לשבוע, חוויית למידה טובה, תוך כדי עוברת תהליכים מופלאים בעצמי. מומלץ בחום.
  Meirav Kadichevski
  Meirav Kadichevski
  2019-06-12T06:56:47+0000
  הסטנדרטים סופר גבוהים, אני לומדת לעזור לאחרים ובמקביל מפנימה תובנות ומעמיקה תהליכים עם עצמי, הסביבה תומכת, מאפשרת ומעצימה, הכל מדויק ומאורגן, הצוות קשוב וגמיש, מ-ו-מ-ל-ץ!!!!!קראו עוד
  Dana Omer
  Dana Omer
  2019-06-08T10:15:16+0000
  לפני שנתיים זכיתי להיחשף לתכנים המעולים של קוד המנצח בראשותו של אלון אולמן האחד והיחיד שקידמו אותי מאד והעלו את חיי לרמה הבאה. תהליך הנבחרת העצים אותי רבות ואני נמצאת כל העת בשלבי התפתחות וגדילה מתמדת. כשהגיעה ההזדמנות להשתתף בקורס האימון ידעתי שזה המקום הכי נכון עבורי להמשיך לצמוח ולהתקדם מבחינה אישית ומקצועית. אני כעת בעיצומו של המחזור הראשון של בית הספר ואין מאושרת ממני. כל שבוע אני מחכה בשקיקה ליום הלימודים ורוצה לשמוע וללמוד עוד ועוד. תענוג אמיתי להיות בקורס כל כך חוויתי שמועבר בסטנדרטים הכי גבוהים על ידי מנחים בכירים מהטובים ביותר שיש. כל שיעור מלא בתכנים מעשירים והעדכניים ביותר, משלב מצגות מרשימות, סימולציות מרגשות ומעניק שפע של תובנות וכלים מעולים לחיים מלאי שפע. זו לא עוד קורס או עוד כיתה זו משפחה! סביבה מנצחת אמיתית, מפרגנת, מעצימה ומקדמת. מומלץ בחום ובאהבה רבה!!קראו עוד
  Matan Ben Ami
  Matan Ben Ami
  2019-06-08T05:42:38+0000
  בטוח עבר לכם בראש "יאללה איפה אני יכול/ה ללמוד אימון ברמה הגבוה ביותר? " איפה אפשר למצוא את התכנים הטובים ביותר, סביבה מנצחת, מרצים מדהימים, כלים פרקטים, שיטה שעובדת, סטנדרטים גבוהים, ושכל זה יעבור בכיף, עוצמה ואנרגיות גבוהות?? אז אני מצאתי!!!😃 קוראים לו *קוד האימון* וזה הבית ספר לאימון של אלון אולמן האדיר! שנשען על ניסיון ענק של מאות מתאמנים ומאמנים מוכשרים!! שפשוט זיקקו בדיוק את מה שעובד למקום אחד!! תודה רבה.. אני שמח שזכיתי ללמוד במקום כזה😊קראו עוד
  Vered Pery
  Vered Pery
  2019-06-07T17:50:33+0000
  מרגישה ברת מזל שאני משתתפת במחזור הראשון של בית-הספר לאימון. מחכה בקוצר רוח כל שבוע למפגש שמעיף אותי למעלה, ומוציא אותי עם חיוך ואנרגיה שמאפשרים להתחיל את היום מהתחלה. התכנים מרתקים, עדי המדריכה מלאת ידע והומור, משרה אוירה נהדרת גם בכיתת הלימוד וגם בקבוצת הווטסאפ, מדגימה טכניקות מקצועיות בדרכים מיוחדות (כולנו מאוהבים בה) ורוני המנצח (ביותר ממובן אחד) עושה לנו הפסקות עם שרביט הקסמים שלו, והפעלות מעולם המוסיקה. ובסוף כל הכיף הזה – אני עוד אצא עם הכשרה מקצועית משובחת, חומרי לימוד מסודרים, והמון כלים בארגז הכלים שלי. מה עוד אפשר לבקש?קראו עוד
  Adi Elkayam
  Adi Elkayam
  2019-06-07T13:54:22+0000
  להיות מאמן של מישהו זו אחריות ענקית. קוד האימון זה פרקטי, זה מקצועי כל כך, זה הארוורד של בתי ספר לאימון – פלוס נשמה שלא רואים במקומות אחרים. דורות המאמנים הבאים של ישראל צומחים במקום ראוי ומיוחד. סופסוף בית ספר למאמנים מנצחים.קראו עוד
  Raphael Rainer
  Raphael Rainer
  2019-06-07T13:13:14+0000
  אני נמצא כרגע במהלך הקורס (אחרי כ 10 שבועות). הקורס מאד מקצועי, בנוי בסטנדרטים הכי גבוהים, ומצייד את המשתתפים בכלים חזקים ואפקטיביים שמכשירים אותם להפוך למאמני חיים שיודעים לטפל ולעזור בכל מי ומה שיגיע לפתחם. התוכן מאד עשיר ואיכותי, המנחה/ים בעלי ידע ונסיון רב בתחום, ובנוסף בונוס: גם חייהם של החניכים עצמם בקורס מושפעים ומוטבים תוך כדי הלימוד בצורה משמעותית מן הכלים והחומר הנלמד. בקיצור קורס איכותי ביותר ומומלץ בחום – למי שרוצה להפוך למאמן חיים, וגם למי שרוצה לקבל זריקת מרץ ענקית בכוון של צמיחה והתפתחות אישית!קראו עוד
  Ilan Masarano
  Ilan Masarano
  2019-06-07T12:52:14+0000
  לפני שנתיים לקחתי החלטה ! הייתי במצב בו הכל היה מעולה ושום דבר לא היה טוב 🙁 התחלתי בסדנה של הקוד המנצח משם המשכתי לנבחרת. אך למרות שהתהליכים האלו עזרו לי ללא כל ספק למקד את יכולת השליטה שלי בחיי, עזרו לי לאבד שלושים קילו ממשקלי, להפוך את עצמי מבטטת כורסה לרץ ולספורטאי סיבולת, להתגבר על פחד ממים וללמד את עצמי לרכב על אופניים (בגיל 45 כן). הרגשתי צורך להמשיך ! לחדד את הידע שלי להבין את ה"קסם שקרה לי". בדיוק אז נפתח המחזור הראשון של קוד האימון. בית הספר לאימון מבית הקוד המנצח. כאשר אחת המורות / מנחות הכי מדהימות עדי, מנחה את הקורס. לא מדובר כאן במשחק ילדים ! אלא בקורס הכי מקצועי עם החומר הכי חדשני שנכתב על ידי על ידי אנשים שלא באו להרוויח כאן כמה גרושים על כל תלמיד. אלה הגיעו מתוך יעוד אמיתי להביא טוב לעולם. רואים את זה בבחירת מיקום הקורס (בית חיל האוויר בהרצליה). רמת החומר המלמד. הניסיון המעשי של המנחה ושל הצוות התומך. הסטנדרט הגבוה של ספרי הלימוד המצגות ואף האפשרות / דרישה להשלים שיעורים שלא הצלחתי להגיע אליהם עקב אילוצי החיים. ועד אפילו הדברים הקטנים כמו כיבוד ואיזכור ימי הולדת 🙂 אז אם חשבתם על לימודי אימון אם כמקצוע ואם הלימוד עצמי כדי לחדד את היכולות שלכם להבין ולנהל מפגשים אנושיים בין עם בעסקים או בעבודה. אני ממליץ בחוםקראו עוד
  הביקורות הבאות
 • האימון האישי החל להתפתח לפני מספר עשורים. המקצוע התגבש כגישה לשיפור ביצועים מתוך אימון בעולם הספורט. הרעיון השתכלל בעשורים העוקבים על ידי שימוש בכלים מתחומים של פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה הומניסטית, תאוריות ניהול ואסכולות נוספות בחקר התנהגות אנושית. למעשה כיום מקצוע האימון נוגע ומטפל בכל תחומי החיים.


  יצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע בנושא

   "השאלה היחידה שעומדת בינינו לבין כל מטרה שנרצה להשיג איננה האם אני יכול אלא מה אני מוכן לעשות כדי שזה יקרה ואיפה נמצאים הכלים, השיטות והסביבה ללמוד איך להגשים זאת"

   — אלון אולמן

   קוד האימון

   בית הספר לאימון בשיטת קוד המנצח

   קורס הכשרת מאמנים בשיטת קוד המנצח בפיתוח אלון אולמן מסמיך מאמנים בכל תחומי החיים להובלת אנשים לחיות את החיים שהם תמיד רצו!

   ליהי דהן 077-4243441

   יועצת התאמת קורסים