לייעוץ והתאמה 077-4243441

טוני רובינס מגלה את הסוד שיגרום לאימון האישי שלך להצליח

מאחורי מרבית היזמים המצליחים ניצבת לפחות דמות תומכת אחת – מאמן או חונך אישי – הדוחפת אותם להפיק מעצמם את המרב, וזאת ללא קשר לתחום הפעילות שלהם.


צק טפרמן

7 ביולי 2021


מאחורי כמעט כל יזם מצליח ניצבת דמות תומכת אחת לכל הפחות, מאמן אישי או חונך, אשר דחפה את היזם עד לקצה גבול היכולת שלו, ועודדה אותו לאמץ את חוזקותיו כך שלבסוף הן הובילו אותו להצלחה.


אני יודע זאת ממקור ראשון, כי לפני השקת החברה שלי, ZTPR, בשנת 2014, הייתי שדרן רדיו, וגם עבדתי עבור סוכנות ששמה "לקסיקון". בלקסיקון מצאתי נחמה אצל החונך הראשון שלי, סטיב רוהר; הוא לימד אותי את סודות עסקי יחסי הציבור במשך כמה שנים. רבים מן השיעורים האלה שקיבלתי ממנו לאורך השנים סייעו לי לעצב את הקריירה המצליחה שלי כפובליציסט בחברה משלי, אך אחד הלקחים יקרי הערך ביותר שסטיב חלק עימי היה שתהליך למידה מתמשך הוא המפתח להצלחה כפובליציסט – ואני סבור שאפשר ליישם זאת על כל קריירה.


אם כך, מהו בדיוק מאמן אישי? טוני רובינס, אחד האסטרטגים העסקיים המובילים בארצות הברית, מגדיר מאמן אישי (coach) כ"מישהו בעל הכשרה מקצועית שנועדה לסייע לך למצות את מלוא הפוטנציאל שלך, ולהשיג את התוצאות שאתה שואף להשיג". הוא ממשיך ומגדיר: "מאמן אישי הוא כמו חבר תומך ויועץ אמין באריזה אחת. מדובר באדם שידחוף אותך להגדרת היעדים שלך, הוא ידרוש ממך אחריות למעשיך, ובה בעת יעודד אותך לכל אורך המסע שלך להפיכת גרסה טובה יותר של עצמך".


על בסיס הגדרתו של רובינס, קל להבין כי ההשקעה במאמן אישי אינה פרויקט לטווח הקצר, לא מדובר כאן במפגש אישי של שעה אחת ותו לו. מדובר בקשר פרואקטיבי ומתמשך המעודד אותך להפיק את המיטב מעצמך. זה חשוב ורלוונטי במיוחד עבור יזמים, כפי מתאר זאת ז'ק מורפי, יזם עסקי שנמנה עם 500 היזמים של www.inc.com. הוא מציין: "יזמות עלולה להיות עניין בודד, מתיש ומבלבל, אבל כאשר אתה נדרש למסור דין וחשבון למישהו אחר, המעקב הקבוע של המאמן האישי הוא זה שיתרום לבהירות המחשבה וליצירת עקביות".


אלי שפי, אחת ממאמנות החיים וההשפעה המובילות באמריקה, מוסיפה כי העבודה עם מאמן אישי עוזרת לך ללמוד מן הניסיון של אחרים שניסו לעשות בעבר את מה שאתה מנסה לעשות כעת. שפי אומרת: "הלמידה מאחרים על מה שעובד ועל מה שאינו עובד היא המסייעת לך לצעוד קדימה מהר יותר, בבהירות ובקלות, תוך הימנעות מטעויות יקרות". שפי גם מזכירה לנו ש"ההצלחה זקוקה לקבוצת אנשים, איש אינו משיג אותה לבדו". היא מזכירה שמאחורי כל צוות אליפות ניצב מאמן אישי, וגם לרשות מנהלים כלליים ונשיאים תאגידיים עומד צוות של יועצים שאפשר לתת בהם אמון. הקף את עצמך בחונכים, במאמנים אישיים וביועצים, וכך תרתום לטובתך את כוח הידע, נקודות המבט והניסיון שלהם, דבר שיוכל לסייע לך לברור, להאציל, לחדש, להאיץ וגם לשלוט".


ההסבר המשכנע של שפי לכך שעלינו להקיף את עצמנו בחונכים אינו בגדר סוד; היזמים הטובים ביותר יודעים שהקפת עצמך באנשים דומים אחרים, ומצליחים בזכות עצמם, מובילה לתוצאות טובות יותר. זה משהו שאנשי המקצוע בתעשייה הסכימו עליו לפני עשורים. הסקר החשוב ביותר של השנים האחרונות, שאותו ערכה חברת Kabbage Inc. בשנת 2018, הצביע על כך ששיעור של 92% מבעלי העסקים הקטנים התבססו על חונכים לטובת "הצלחה חיונית", כפי שדווח בפרסום Small Business Trends.


קיימות לכך אינספור סיבות, לרבות אלה שכבר הזכירו רובינס, מרפי ושפי. לצידם נזכיר גם את מאיה קמרוטה (Maya Comerota), מדריכה אינטואיטיבית שעבדה לצידם של מאמנים אישיים מובילים. היא מדגישה יתרון נוסף לצירוף חונכים: "מאמן אישי וחונך יכולים להפנות אלומת אור לעבר נקודות התורפה, וגם לתמוך באנשים שאותם הם מאמנים בכך שבמקום עשורים של למידה יזדקקו לימים ספורים". לכולנו יש את הנקודות העיוורות, אלה שעלולות לחסום את ההתקדמות שלנו, אז מישהו שכבר יודע מה לחפש, שייתכן שכבר עשה כברת דרך דומה, עשוי להאיר את הפינות החשוכות האלה עוד בטרם יהפכו למכשולים שגובים זמן.


כדי לחזור להגדרתו של רובינס ולניסיון שלי בנושא האימון האישי, חשוב לציין, שוב, שכדי להמשיך לצמוח נדרש שהאימון האישי יתבסס על יחסים ארוכי טווח. מאמנת הכושר המובילה, רבקה לואיס (Rebecca Louise), אומרת: "לא משנה באיזו רמה אתה נמצא, תמיד יש מה להוסיף וללמוד. אם אתה נשאר סטודנט ומחפש מידע חדש, אתה תמשיך לצמוח". זו הסיבה לכך שלמאמנים האישיים הטובים ביותר יש מאמנים משל עצמם. קמרוטה מסבירה: "אני תמיד שואלת את האדם שאני עובדת איתו מה הוא לומד בימים אלה, ומי מאמן אותו. מאמן אישי מצטיין יודע שגם הוא זקוק לתמיכה בצורת אימון". באופן אישי, אני עדיין מוצאת דברים חדשים ללמוד עליהם מכל אחד מהלקוחות שלי בחברת ZTPR, הרי כל לקוח וכל חשבון יחסי ציבור הוא חוויה שונה, והלקוחות שלי הם המומחים בתחומם. אז כדי לאמץ מאמן אישי, עליך להיות מוכן להשקיע לא רק את הזמן הדרוש כדי ללמוד ממנו, כי אם גם להיות נכון למחויבות עצמית ארוכת טווח לכך שתהפוך למאזין ולתלמיד שמתפתח כל העת.


לאחר שאמרנו זאת, כדי למדוד את מידת ההצלחה של החוויה שלך עם מאמן אישי או עם חונך, יהיה עליך לחוות סוג כלשהו של גידול כמותי; עליך להיות מודע לכך, כי אם אינך חווה צמיחה, ייתכן שאתה עובד עם מאמן אישי שהוא אולי מוביל בתחומו, אבל אינו מתאים ליעדים האישיים שלך – וזה, למען האמת, יהיה בזבוז זמן בשביל כל הצדדים המעורבים. כדי להבטיח שתמצא את המאמן האישי הנכון, שפי ממליצה: "תמצאו מאמן אישי או חונך שמספק את הסחורה. ודאו שקיימת חפיפה בין המילים ובין המעשים שלהם. הקשיבו באמצעות העיניים שלכם… ושמעו מעבר למילים שהם אומרים. האם הם מקיימים את מה שהם מצדדים בו?"


נוסף על התאמת המאמן האישי למומחיות המבוקשת שלך, אתה צריך להיות מותאם למאמן האישי שלך. ג'וי מבן, אחת ממאמנות היופי המובילות באמריקה, מדגישה: "אתה צריך לחפש חונך או מאמן אישי ששיטות ההוראה שלו מתאימות לסגנון הלמידה שלך". תוודא שאתה מכיר את סגנון הלמידה שלך – סגנון ויזואלי, שמיעתי, פיזי, לוגי כמו גם חברתי או מתבודד. ככל שהחונכות תהיה מותאמת יותר לדרך שבה אתה לומד, כך התהליך יתורגם לתוצאות ממשיות יותר.


מרפי מוסיפה: "חפשו מישהו שכבר רשם הישגים גדולים ומחפש כיצד להחזיר לעולם, במקום לחפש מישהו שיש לו קריירה במשרה מלאה כמאמן אישי, הגובה שכר מופרז ואשר מעולם לא השיג דבר ולו בעל דמיון קל למה שאתה מנסה להשיג". קיימים נוכלים רבים, ממש כך, המחפשים לרמות אותך, מזהיר מארק קובן, והוא מוסיף ומציין: "יש אנשים שאומרים לך 'אני אהפוך אותך לאדם עשיר' או 'יש לי את הפתרון', זאת כאשר מעולם לא עשו זאת בעצמם!"


Rating
 • בית הספר להכשרת מאמנים בשיטת קוד המנצח

  קוד האימון. הצלחה מעשית.

  • מה אומרים עלינו

   אלון אולמן • קוד האימון
   5.0
   מופעל באמצעות Facebook
   Sigal Leon Shnaper
   Sigal Leon Shnaper
   2019-12-11T15:55:52+0000
   זכות ללמוד בקוד אימון, צוות מדהים ועדי מעבירה את השיעורים בצורה חוויתית ובעוצמה שלא הכרתם. ממליצה בחום ❣
   אברימי אורבך
   אברימי אורבך
   2019-10-23T11:12:42+0000
   מומלץ בחום. מיקצועי ברמה אחרת.
   בילי לוי
   בילי לוי
   2019-07-07T20:38:21+0000
   מהחוויה שלי, ביה״ס מקצועי ביותר המנחים מדהימים, מחכה ליום שלישי משבוע לשבוע, חוויית למידה טובה, תוך כדי עוברת תהליכים מופלאים בעצמי. מומלץ בחום.קראו עוד
   Meirav Kadichevski
   Meirav Kadichevski
   2019-06-12T06:56:47+0000
   הסטנדרטים סופר גבוהים, אני לומדת לעזור לאחרים ובמקביל מפנימה תובנות ומעמיקה תהליכים עם עצמי, הסביבה תומכת, מאפשרת ומעצימה, הכל מדויק ומאורגן, הצוות קשוב וגמיש, מ-ו-מ-ל-ץ!!!!!קראו עוד
   Dana Omer
   Dana Omer
   2019-06-08T10:15:16+0000
   לפני שנתיים זכיתי להיחשף לתכנים המעולים של קוד המנצח בראשותו של אלון אולמן האחד והיחיד שקידמו אותי מאד והעלו את חיי לרמה הבאה. תהליך הנבחרת העצים אותי רבות ואני נמצאת כל העת בשלבי התפתחות וגדילה מתמדת. כשהגיעה ההזדמנות להשתתף בקורס האימון ידעתי שזה המקום הכי נכון עבורי להמשיך לצמוח ולהתקדם מבחינה אישית ומקצועית. אני כעת בעיצומו של המחזור הראשון של בית הספר ואין מאושרת ממני. כל שבוע אני מחכה בשקיקה ליום הלימודים ורוצה לשמוע וללמוד עוד ועוד. תענוג אמיתי להיות בקורס כל כך חוויתי שמועבר בסטנדרטים הכי גבוהים על ידי מנחים בכירים מהטובים ביותר שיש. כל שיעור מלא בתכנים מעשירים והעדכניים ביותר, משלב מצגות מרשימות, סימולציות מרגשות ומעניק שפע של תובנות וכלים מעולים לחיים מלאי שפע. זו לא עוד קורס או עוד כיתה זו משפחה! סביבה מנצחת אמיתית, מפרגנת, מעצימה ומקדמת. מומלץ בחום ובאהבה רבה!!קראו עוד
   Matan Ben Ami
   Matan Ben Ami
   2019-06-08T05:42:38+0000
   בטוח עבר לכם בראש "יאללה איפה אני יכול/ה ללמוד אימון ברמה הגבוה ביותר? " איפה אפשר למצוא את התכנים הטובים ביותר, סביבה מנצחת, מרצים מדהימים, כלים פרקטים, שיטה שעובדת, סטנדרטים גבוהים, ושכל זה יעבור בכיף, עוצמה ואנרגיות גבוהות?? אז אני מצאתי!!!😃 קוראים לו *קוד האימון* וזה הבית ספר לאימון של אלון אולמן האדיר! שנשען על ניסיון ענק של מאות מתאמנים ומאמנים מוכשרים!! שפשוט זיקקו בדיוק את מה שעובד למקום אחד!! תודה רבה.. אני שמח שזכיתי ללמוד במקום כזה😊קראו עוד
   Vered Pery
   Vered Pery
   2019-06-07T17:50:33+0000
   מרגישה ברת מזל שאני משתתפת במחזור הראשון של בית-הספר לאימון. מחכה בקוצר רוח כל שבוע למפגש שמעיף אותי למעלה, ומוציא אותי עם חיוך ואנרגיה שמאפשרים להתחיל את היום מהתחלה. התכנים מרתקים, עדי המדריכה מלאת ידע והומור, משרה אוירה נהדרת גם בכיתת הלימוד וגם בקבוצת הווטסאפ, מדגימה טכניקות מקצועיות בדרכים מיוחדות (כולנו מאוהבים בה) ורוני המנצח (ביותר ממובן אחד) עושה לנו הפסקות עם שרביט הקסמים שלו, והפעלות מעולם המוסיקה. ובסוף כל הכיף הזה – אני עוד אצא עם הכשרה מקצועית משובחת, חומרי לימוד מסודרים, והמון כלים בארגז הכלים שלי. מה עוד אפשר לבקש?קראו עוד
   Adi Elkayam
   Adi Elkayam
   2019-06-07T13:54:22+0000
   להיות מאמן של מישהו זו אחריות ענקית. קוד האימון זה פרקטי, זה מקצועי כל כך, זה הארוורד של בתי ספר לאימון – פלוס נשמה שלא רואים במקומות אחרים. דורות המאמנים הבאים של ישראל צומחים במקום ראוי ומיוחד. סופסוף בית ספר למאמנים מנצחים.קראו עוד
   Raphael Rainer
   Raphael Rainer
   2019-06-07T13:13:14+0000
   אני נמצא כרגע במהלך הקורס (אחרי כ 10 שבועות). הקורס מאד מקצועי, בנוי בסטנדרטים הכי גבוהים, ומצייד את המשתתפים בכלים חזקים ואפקטיביים שמכשירים אותם להפוך למאמני חיים שיודעים לטפל ולעזור בכל מי ומה שיגיע לפתחם. התוכן מאד עשיר ואיכותי, המנחה/ים בעלי ידע ונסיון רב בתחום, ובנוסף בונוס: גם חייהם של החניכים עצמם בקורס מושפעים ומוטבים תוך כדי הלימוד בצורה משמעותית מן הכלים והחומר הנלמד. בקיצור קורס איכותי ביותר ומומלץ בחום – למי שרוצה להפוך למאמן חיים, וגם למי שרוצה לקבל זריקת מרץ ענקית בכוון של צמיחה והתפתחות אישית!קראו עוד
   Ilan Masarano
   Ilan Masarano
   2019-06-07T12:52:14+0000
   לפני שנתיים לקחתי החלטה ! הייתי במצב בו הכל היה מעולה ושום דבר לא היה טוב 🙁 התחלתי בסדנה של הקוד המנצח משם המשכתי לנבחרת. אך למרות שהתהליכים האלו עזרו לי ללא כל ספק למקד את יכולת השליטה שלי בחיי, עזרו לי לאבד שלושים קילו ממשקלי, להפוך את עצמי מבטטת כורסה לרץ ולספורטאי סיבולת, להתגבר על פחד ממים וללמד את עצמי לרכב על אופניים (בגיל 45 כן). הרגשתי צורך להמשיך ! לחדד את הידע שלי להבין את ה"קסם שקרה לי". בדיוק אז נפתח המחזור הראשון של קוד האימון. בית הספר לאימון מבית הקוד המנצח. כאשר אחת המורות / מנחות הכי מדהימות עדי, מנחה את הקורס. לא מדובר כאן במשחק ילדים ! אלא בקורס הכי מקצועי עם החומר הכי חדשני שנכתב על ידי על ידי אנשים שלא באו להרוויח כאן כמה גרושים על כל תלמיד. אלה הגיעו מתוך יעוד אמיתי להביא טוב לעולם. רואים את זה בבחירת מיקום הקורס (בית חיל האוויר בהרצליה). רמת החומר המלמד. הניסיון המעשי של המנחה ושל הצוות התומך. הסטנדרט הגבוה של ספרי הלימוד המצגות ואף האפשרות / דרישה להשלים שיעורים שלא הצלחתי להגיע אליהם עקב אילוצי החיים. ועד אפילו הדברים הקטנים כמו כיבוד ואיזכור ימי הולדת 🙂 אז אם חשבתם על לימודי אימון אם כמקצוע ואם הלימוד עצמי כדי לחדד את היכולות שלכם להבין ולנהל מפגשים אנושיים בין עם בעסקים או בעבודה. אני ממליץ בחוםקראו עוד
   Sharon Ruso
   Sharon Ruso
   2019-06-07T11:24:47+0000
   איפשהו במורד הדרך הפסקתי. הפסקתי לאכול נכון, הפסקתי לאהוב, הפסקתי להביט, הפסקתי לחלום, הפסקתי לרצות, הפסקתי לשאוף, הפסקתי….. הפסקתי לחיות. אחרי תהליך התפתחות אישית של כשנה שבעט לי בכל אזורי הנוחות שקיימים נרשמתי לבית הספר לאימון של קוד המנצח. האמת שלא באמת ידעתי אם אני רוצה להיות מאמן או אפילו אם אני טוב בזה. היום אחרי כחצי שנה בקורס, הבנתי שמאמן הוא מי שמאמין שיש קודם כל בשבילו חיי אפשרויות בלתי מוגבלות, מאמן הוא אמן שיוצר לעצמו ולאחרים חיים שהם יצירת אמנות ומעל לכל מאמן הוא שותף למסע מאתגר ומספק של גילוי והתפתחות עצמיים שמעיפים קדימה. הצוות המדהים ושיטת הלימודים הייחודית הופכים את הלימודים לחוויה מעצימה ומהנה. לכל מי שמאמין שלהיות מאמן אומן זו אמנות אני בטוח שזה המקום בשבילכם. בואו.קראו עוד
   עזרא חגלו
   עזרא חגלו
   2019-06-07T10:18:50+0000
   קורס ברמה גבוהה מאוד ועמוק שמשלב בתוכו את כול הכלים לאימון ובנוסף מקבלים ערך רב מאוד על מהות החיים והיכולת להתמודד עם בעיות ולדעת אך לראות אותם ממקום אחר לגמרי ולדעת אך לראות זאת ולעזור לאנשים להגיע לחיים אותם הם חולמים ורוצים להשיג.קראו עוד
   Iris Frohzad
   Iris Frohzad
   2019-06-05T18:17:38+0000
   אימון אישי? רק בקוד האימון מבית הקוד המנצח של אלון אולמן. תהליך מדוייק ממוקד מהיר. עדי ורוני המדהימים מרצים מאמנים מלווים את כולנו ברמה אחרת!! כלנית ודן הם צוות מנצח!! בזמן קצר מאוד הפכנו כולנו למשפחה אחת. בכל שיעור "עולים על הגריל" מעלים דילמות מאמנים ומתאמנים בלייב. תהליך מדהים. מטלטל מלא בתובנות. תודה על הדרך יחד. ממליצה בחום❤❤❤קראו עוד
   Uzi Sampson
   Uzi Sampson
   2019-06-04T12:23:12+0000
   נמצא עכשיו בעיצומו של הקורס. קורס מרתק עם אנשים נפלאים ומרצים נהדרים! מורגש שהושקע רבות בהכנת התכנים והחומר הנלמד! הקורס נותן כלים להתפתחות אישית נהדרת ומכין את המשתתפים להוביל אנשים אחרים להצלחה בחייהם, להגשמת משאלותיהם, להצבת יעדים, מטרות, תכנית פעולה. התכנית והקורס מבוססים על עקרונות קוד המנצח של אלון אולמן שכל מי שנחשף אליהם ולו במקצת מבין שאפשר לחיות טוב יותר, מאושרים יותר, מצליחים יותר. אפשר ללמוד את זה. כאן לומדים איך ללמד את זה ולהוביל אנשים להצלחה! ממליץ לכל מי שחושב על אימון ועל הובלת אנשים להצלחה בכל תחום!קראו עוד
   Moshe Omidi
   Moshe Omidi
   2019-06-04T00:33:58+0000
   קורס מדהים! מכוון מטרה שעוזר לך לשדרג את חייך ואת חיי הסובבים אותך ע״י מתן כלים עוצמתיים! מומלץ בחום לכל מי שרוצה להיות הגרסה הטובה ביותר שלו ולכל מי שרוצה להיות מאמן מצליח🥇קראו עוד
   Maayan Valk
   Maayan Valk
   2019-06-03T18:47:06+0000
   תהליך הלמידה מחייב אותי לעבור כל שיעור ושיעור קודם כל על עצמי, לשאול את עצמי את השאלות ולהגיע להבנות ותובנות. מעבר לכך הכלים הנלמדים כדי לעזור ולהוביל את המתאמן הם כלים שאני מוצאת אותם יישימים בחיי הפרטיים בכל מישור, והם בעלי השפעה עצומה. אין כמו להרגיש את ההשפעה והפונציאל על עצמך והסביבה הקרובה שלך כדי להבין את הערך שאתה יכול להעניק לאחרים בעזרת האימון. השילוב של אימון בשיטת קוד המנצח הוא בהיר,מעשי, מדיד… שיעורים מרתקים. מרצים מדהימים. כלי לחיים.קראו עוד
   Yaniv Martinez
   Yaniv Martinez
   2019-06-03T11:37:12+0000
   כמי שנמצא בעיצומו של הקורס, חשוב לי לציין שמדובר על קורס משנה חיים! הידע והכלים שאנו מקבלים, מבוססים על ניסיון וידע רב שנצבר לאורך שנים בנבחרות של אלון אולמן. זאת בנוסף למדריכים, עדי כהן ורוני פורת, אוטוריטות מובילות בענף האימון. קורס מושקע ביותר, שמעניק ערך רב למשתתפים! מי שמתעניין/מתלבט אשמח לשתף מהחוויה שלי, באופן אישי (ניתן לפנות אלי בהודעה בפרטי).קראו עוד
   רחלי דלגדו
   רחלי דלגדו
   2019-02-25T21:49:52+0000
   אנשים גדולים נולדים מחדש שם..
   הביקורות הבאות
  • האימון האישי החל להתפתח לפני מספר עשורים. המקצוע התגבש כגישה לשיפור ביצועים מתוך אימון בעולם הספורט. הרעיון השתכלל בעשורים העוקבים על ידי שימוש בכלים מתחומים של פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה הומניסטית, תאוריות ניהול ואסכולות נוספות בחקר התנהגות אנושית. למעשה כיום מקצוע האימון נוגע ומטפל בכל תחומי החיים.

   להגשת מועמדות לקוד האימון

    *הקבלה ללימודי אימון בביה"ס להכשרת מאמנים – קוד האימון, מותנית במילוי שאלון היכרות ועריכת ראיון קבלה אישי על ידי איש צוות בכיר.

    קוד האימון

    בית הספר לאימון בשיטת קוד המנצח

    קורס הכשרת מאמנים בשיטת קוד המנצח בפיתוח אלון אולמן ובשיתוף עם המרכז להכשרת מנהלים הבינתחומי הרצליה מסמיך מאמנים בכל תחומי החיים להובלת אנשים לחיות את החיים שהם תמיד רצו!

    ליהי דהן 077-4243441

    יועצת התאמת קורסים